Fazety na křivé zuby: Otázky a odpovědi

Fazety na křivé zuby: Otázky a odpovědi
  • 16 lis 2023
  • 0 Komentáře

Co to jsou fazety na zuby?

Určitě se vám někdy stalo, že jste se podívali na někoho a řekli si: "Wow, to jsou opravdu krásné zuby!" No a co když vám řeknu, že tyto krásné zuby možná nejsou výsledkem genetiky, ale díla zubní medicíny? Ano, mluvím o fazetách na zuby. Fazety jsou tenké plátky keramiky nebo porcelánu, které jsou pevně připevněné na přední stranu zubů, aby se vylepšil jejich vzhled. Je to skvělý způsob, jak se zbavit nežádoucích škvrn, opravit malé zlomeniny nebo zlepšit tvar a velikost zubů. A víte co je na tom nejlepší? Nikdo by nikdy nepoznal, že máte na zubech fazety, pokud byste jim to neřekli. Takže ano, je možné, že ten úsměv, který vám vyrazí dech, je výsledkem návštěvy u zubaře, a ne dědictví po rodičích.

Proč byste měli zvážit fazety?

Mluvit veřejně o našich zubech může být trochu nepohodlné, ale nenechte se tím odradit! Vím, že je důležité mít krásný úsměv, a trust me, rozumím vašim obavám. Je to jedna z věcí, které si lidé všimnou jako první, a nemluvění o tom je jako ignorovat slona v místnosti. Fazety jsou výborné pro opravu různých estetických problémů, jako jsou skvrny na zubech způsobené kávou, čajem nebo kouřením, prasklé nebo zlomené zuby, zuby různých velikostí a tvarů a dokonce i mezery mezi zuby. A v neposlední řadě, jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí získat svůj dokonalý úsměv zpět.

Jak je umístění fazetů probíhá?

Nyní, pochopitelně, můžete být zvědaví, jak je ten celý proces umístění fazetů realizován. Je to vlastně celkem jednoduché. V první návštěvě váš zubař bude muset trochu odbrušovat povrch zubu, na kterém bude fazeta umístěna, aby vytvořil prostor pro ni. Poté vezme otisk zubu a pošle ho do laboratoře, kde bude vaše fazeta vytvořena. Během druhé návštěvy bude fazeta pevně připevněna na zub. A voilà, máte krásný úsměv, na který jste si vždycky tajně přáli! Ale nezapomeňte, že je nutné vést zvýšenou péči o ústní dutinu, aby vše zůstalo tak, jak má.

Je to bolestivé?

Moje další otázka byla: "Je to bolestivé?". Zkrátka řečeno, ne, proces není bolestivý. V průběhu celého procesu budete mít lokální anestezii, takže budete cítit jen jemné brnění. Jedinou nepříjemností by mohl být zvýšený citlivost zubů po ošetření, a to zejména na teplejší a studenější nápoje, ale toto časem zmizí.

Jak dlouho to vydrží?

Myslím, že už jsem odhalil všechny tajemství, jak se zářivé úsměvy tvoří, ale co trvanlivost? Pokud se o vaše fazety budete řádně starat, mohou vydržet i déle než 15 let! Samozřejmě, vyžaduje to pečlivé čištění a pravidelné návštěvy u zubaře, ale pokud jste ochotni věnovat tomuto nezbytný čas a energii, pak verím, že vaše fazety budou vypadat skvěle po delší dobu.

Co je to za cenu?

Cena fazetů se může lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako je materiál, který si vyberete, počet zubů, které potřebujete ošetřit, a dokonce i lokalita a zkušenosti vašeho zubaře. Nicméně, můžete očekávat, že zaplatíte mezi 10 000 a 30 000 Kč za jednu fazetu. Vždy se ovšem vyplatí konzultovat cenu s vaším zubařem předem, aby vám bylo jasné, co můžete očekávat.

Příběh z mého života

Tak a teď bych chtěl s vámi sdílet svůj vlastní příběh, který se týká fazet. Ano, správně slyšíte, i já jsem se rozhodl pro fazety. Bylo to před několika lety, kdy jsem si všiml, že moje zuby už nevypadají tak, jak bych si přál. Káva a červené víno udělaly své a mé zuby už nebyly tak bílé, jak jsem si pamatoval. Navíc se mi několik z nich rozlomilo. Rozhodl jsem se, že je nejvyšší čas něco s tím udělat a tak jsem si zajel k zubaři a zeptal se jí na možnosti. Po důkladné konzultaci a zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl pro fazety. A musím říct, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého života. Teď, kdykoliv se podívám do zrcadla a usměju se, nevidím nic jiného než krásně bílé a rovné zuby. A kamkoliv přijdu, lidi si všímají mého nového úsměvu. Takže ano, fazety měly na můj život velký vliv a jsem moc rád, že jsem se pro ně rozhodl.