Profesionální dentální hygiena: Proč je důležitá

Profesionální dentální hygiena: Proč je důležitá
  • 11 srp 2023
  • 0 Komentáře

Úvod do světa profesionální dentální hygieny

Často se lidé ptají, proč je potřebovat profesionální stomatologickou hyqieny. Možná si myslíte, že se vám zaobírat dentální hygienou může je ušetřit čas a peníze a že zubní kartáček a zubní pasta dělají trik. Ale pravda je, že to nemůže být dále od pravdy. Profesionální dentální hygiena je při udržování zdraví našich úst zásadní. Tak, že povídám příběh o mé děti Martine a Danielovi, jak zkoušeli kartáčovat zuby svému psovi Alfovi. Bylo to docela směšné, ale také jsme se díky tomu všichni naučili, jak důležitá je správná technika čištění zubů.

Zubní plak a jak ho profesionální dentální hygiena odstraňuje

Pokud si nepamatuji, tak Martina a Daniel se svým psem Alfou tápali s kartáčkem a psí zubní pastou v ruce. Přitom musím říct, že pes Alf je velmi trpělivý a nechal se jim čistit zuby. Ale pochybuji, že by bylo možné odstranit všechny bakterie pouze psím zubním kartáčkem. Je to stejné u lidí. Každý den si čistíme zuby, ale stále tam zůstávají nějaké bakterie, které se mění na plak. Právě proto je důležitá profesionální dentální hygiena, která se dokáže dostat na místa, na která se běžný zubní kartáček nedostane. A také toho zvládne odstranit mnohem více.

Výhody pravidelné návštěvy dentální hygienistky

Myslím, že jednou z největších výhod profesionální dentální hygieny je prevence. Stejně jako Tomáš ví, že pokud neudělá preventivní prohlídku auta, hrozí mu, že ho někde na cestě nechá. Stejně tak pokud pravidelně nenavštěvujeme dentální hygienistku a necháme ji odstranit plak a zubní kámen, riskujeme zdraví našich úst a zubů. Tomáš má naštěstí svoji preventivní péči o auto i o své zuby pod kontrolou.

Dentální hygiena a vaše celkové zdraví

Proč vůbec mluvím o zubech když jde o celkové zdraví? Protože v jistém smyslu, ústa jsou brána do našeho těla a pokud v nich panuje chaos a nemoci, to může mít dopady na naše celkové zdraví. Existuje celá řada studií, které ukazují, že záněty dásní a špatná ústní hygiena mohou vést k mnoha vážným zdravotním problémům, včetně srdečních chorob, diabetu, respiračních onemocnění a dokonce i některých forem rakoviny. Takže když se staráte o své zuby, ve skutečnosti pečujete i o celkové zdraví svého těla.

Začněte dnes: Najděte svého profesionálního dentálního hygienika

Na závěr tohoto článku bych chtěla povzbudit všechny, kdo dosud nezačali s profesionální dentální hygienou, aby našli a navštívili svého dentálního hygienika co nejdříve, protože měli se o tomto konkrétním typu péče pečlivější. Mějte na paměti, že vaše ústa, zuby a dásně hrají klíčovou roli v celkovém zdraví těla. A udělejte to zejména pro své děti, aby se jim na téma ústní hygiena nastavil dobrý příklad. Konkrétně Alf je trochu výjimka, protože jako pes má jinou ústní mikroflóru než my lidé, a tak nevyžaduje tak důkladnou péči. Ale i on dostává speciální "zubní" pamlsky, které mu pomáhají udržovat zdravý chrup.