Kdy vás může zubař vyřadit z evidence?

Kdy vás může zubař vyřadit z evidence?
  • 30 srp 2023
  • 0 Komentáře

Zubař a jeho právo vyřadit pacienta z evidence

Teď si pojďme promluvit o něčem, co se týká nás všech a přece o tom prakticky nikdo nemluví. Jedná se o situaci, kdy nás může zubař vyřadit z evidence. Zažila jsem to jednou s Mirkem, když jsme se přestěhovali do Brna a začal chodit k novému zubaři. A to se teď s vámi podělím.

Situace, kdy vás může zubař vyřadit z evidence

Víte, že zubař má právo vás vyřadit z evidence z různých důvodů? Může jít o neplatbu, neukázněnost, ale také nezbytný přesun do jiné ordinace kvůli reorganizaci. A to se mi stalo i mně, když jsme se přestěhovali a najednou nám náš novému zubaři nevyhovovaly termíny nebo jsme se několikrát nedostavili na schůzku. To je něco, co si zubaři vážně neberou lehce.

Je vždy zubařovo rozhodnutí definitivní?

Není. Ano, zubař může rozhodnutí o vyřazení pacienta z evidence přehodnotit. Vždy je důležité se s ním o problému otevřeně bavit a hledat řešení. Jak je řečeno, na světě je všeho dost, a to platí i o zubařích. Takže pokud vás jeden zubař vyřadil z evidence, nezoufejte, vždycky je možné najít jiného.

Co dělat, když vás zubař vyřadit z evidence?

Nevyděšte se! Jak jsem již zmínila, pokud vás zubař vyřadil z evidence, existují cesty, jak to řešit. Nejdůležitější je otevřená a upřímná komunikace. Ale i když bylo rozhodnutí zubaře definitivní, mějte na paměti, že jde jen o jednoho z mnoha a vždy se dá najít jiný.

Když se to stane vám

Není to příjemná situace, ale musím říct, že i toto má své výhody. Můžete například zjistit, jaký je váš skutečný vztah ke svému zdraví, a také jak moc oceníte svého zubaře, až ho budete potřebovat a nebude k dispozici. A možná i zjistíte, že jste byli s tím původním zubařem vlastně docela spokojeni – tak jako já a Mirek.

Výzva pro budoucnost

Mluvit o tom, co by se mělo dělat, když nás zubař vyřadí z evidence, je sice důležité, ale ještě důležitější je zabránit tomu, aby se to stalo. Proto je výzvou pro budoucnost najít způsoby, jak tomu předejít – budovat dobré vztahy se zubařem, chodit pravidelně na kontroly, dodržovat termíny návštěv a mít dostatečně přehled o svém zdraví.

Na závěr: Zubař a pacient, vztah na celý život

Nedávno jsem slyšela příběh o ženě, která byla u svého zubaře přes 30 let. Když jí oznámil, že se chystá jít do důchodu, rozplakala se. Přestože vás může zubař vyřadit z evidence, věřím, že máme víc společného, než nás dělí. Ať už jde o zdraví našich zubů, o naše postupy při předcházení problémům, nebo o to, jak se k sobě chováme. Takže, pokud jste někdy vystaveni situaci, kdy vás zubař vyřadí z evidence, nezoufejte. Není to konec světa. S trochou štěstí a úsilí si najdete zubaře, který bude mít rád tak, jak jste. A v tom případě bude váš nový zubař-pacient vztah na celý život.

A na závěr vám povím jednu věc: zubaři jsou jako ostatní lidi. Mají své dobré dny a špatné dny, mají své výzvy a své radosti. A tak jako my, také oni chtějí mít vztahy, které jsou obohacující a podporující. Na tom záleží. Takže když se na plese barev a tvarů života objeví červená karta ve formě vyřazení z evidence, nezapomínejte na to celé spektrum barev, které ještě čeká na objevení. A mějte se krásně!