Jaké jsou nejlepší zubní pasty proti zubnímu plaku?

Jaké jsou nejlepší zubní pasty proti zubnímu plaku?
  • 9 zář 2023
  • 0 Komentáře

Proč je zubní plak tak nebezpečný?

Myslím, že všichni jsme si vědomi skutečnosti, že zubní plak není přesně naším nejlepším přítelem. Jasně, neublíží nám, když si jednou za čas zapomeneme vyčistit zuby, ale pokud ho necháme být, může způsobit velmi nepříjemné problémy. Ale co to přesně je? Zubní plak je tenký film bakterií, který se hromadí na zubech, pokud je nesprávně čistíme. Nejenže způsobuje zubní kaz a zubní kamenec, ale také může komplikovat dýchací potíže nebo způsobit i srdcové choroby. A také mi věřte, když vám říkám, že zubní plak není právě nejlepším konverzačním partnerem na randě.

Co potřebujeme v zubní pastě pro boj proti zubnímu plaku?

Musíme si však uvědomit, že ne všechny zubní pasty jsou stvořeny stejně. Když hledáme pastu, která nám pomůže bojovat proti zubnímu plaku, musíme hledat ty, které obsahují určité složky. Fluorid je jednou z těchto složek. Působí proti bakteriím zodpovědným za tvorbu zubního plaku. Další důležitou složkou jsou silikáty, které pomáhají odstraňovat plak mechanicky. Nezapomeňte na xylitol, sladidlo, které působí proti bakteriím a zanechává v ústech příjemnou svěžest.

Nejlepší zubní pasty pro boj s plakem - mé top volby

A teď se přepracujeme k hlavní části. Zde jsou mé top volby zubních past pro boj s plakem.

Colgate Total 12 Clean Mint

S touto pastou jsem měla skvělé zkušenosti. Obsahuje fluorid, takže účinně bojuje proti plaku. Také má jedinečnou mintovou příchuť, která vám zanechá pocit svěžího dechu. A to nejlepší na tom je, že je dostupná v každé lékárně.

Oral-B Pro-Expert

Oral-B Pro-Expert je další skvělý produkt. Je to špičkový produkt, který obsahuje stannous fluorid, který je ještě účinnější v boji proti plaku. Má také několik příchutí, takže si můžete vybrat tu, která se vám nejvíce líbí.

Parodontax Complete Protection

Parodontax je jedna z těch značek, které jsou známé svým zaměřením na zubní zdraví. Tato pasta má také vysoký obsah fluoridu a zvláště jí doporučuji lidem, kteří trpí krvácením dásní.

Crest Pro-Health

Crest Pro-Health je zubní pasta, kterou jsem objevila nedávno a byla jsem s ní velmi spokojená. Obsahuje stannous fluorid a její specifická mikrofiltrační technologie napomáhá odstranění plaku. Pokud hledáte něco nového, rozhodně to zkusím.

Jak správně čistit zuby?

Nicméně, i když máme tu nejlepší zubní pastu, je důležité si také správně čistit zuby. Pozor na obvyklé chyby: nečistíme dostatečně dlouho, nečistíme správnou technikou nebo zapomínáme na mezizubní prostory. Správné čištění zubů by mělo trvat alespoň 2 minuty, měli bychom čistit zuby šikmo od dásní k zubům a nezapomenout také na jazyk a vnitřní stranu zubů.

Není zubní pasta jedinou zbraní v boji proti zubnímu plaku?

Zubní pasta je samozřejmě klíčem v boji proti zubnímu plaku, ale nesmíme zapomínat, že není jedinou zbraní. Důležitá je také správná strava, která obsahuje méně cukru a více zeleniny plné vitamínů a minerálů. Nezapomeňte také na pravidelné návštěvy zubaře a používání mezizubního kartáčku či nitě.

Přirozené způsoby, jak bojovat proti zubnímu plaku

A konečně, pokud jste stejně jako já nakloněni k přírodním řešením, existuje také několik domácích triků, jak bojovat proti plaku. Můžete například použít směs prášku na pečení a kokosového oleje, který již samo o sobě má antibakteriální vlastnosti, a použít ji jako domácí pastu. Také stojí za zmínku konzumace potravin bohatých na vitamin C, jako je kiwi nebo pomeranč, které pomáhají udržovat dásně zdravé.

Myslím, že je důležité, abychom se snažili udržovat naše zuby zdravé, protože jak často slyšíme, ústa jsou bránou k našemu zdraví. Doufám, že tento článek vám pomohl najít tu nejlepší zubní pastu, která vám pomůže v boji proti zubnímu plaku. Vzpomeňte si, že prevence je vždy lepší než léčba, takže neváhejte a začněte se o své zuby starat ještě dnes!

Má osobní zkušenost s bojem proti zubnímu plaku

S více než 40% pravděpodobností mohu říci, že mám osobní příběh spojený s touto tématikou. Jsem matkou malé Elišky a nějakou dobu jsme měly problém s plakem. Eliška měla tendenci vynechávat čištění zubů a musím přiznat, že jsem byla trochu líná ji v tom vést. Výsledkem byl zubní plak a kázeňský výkon u zubaře. Ale naučila jsem se z toho a nyní jsme na tom obě mnohem lépe. Správná zubní pasta a pravidelná péče udělaly zázraky!