Jak ultrasonický čistič zubů pomůže udržet vaše zuby v top stavu

Jak ultrasonický čistič zubů pomůže udržet vaše zuby v top stavu
  • 7 lis 2023
  • 0 Komentáře

Co je ultrasonický čistič zubů a jak funguje?

Pokud jste jako já, tak pravděpodobně neformální rozhovory o čištění zubů nevedete téměř nikdy. Ale představte si, že bychom takové rozhovory vedli. No, tak jsem přišla na něco zajímavého, co by mohlo obohatit naši domácí zubní hygienu. Je to něco, co používám já, Antonín a i naše malá Eliška. Je to ultrasonický čistič zubů. Ano, mluvím o tom malém různě roztodivně stvárňovaném nástroji, který nám může pomoci udržet naše zuby v top stavu.

Ale co to tedy je ten ultrasonický čistič zubů? Jde o speciální druh elektrické zubní kartáčky, který využívá ultrazvukových vibrací k odstranění škodlivých bakterií a plaku z našich zubů. A to všichni chceme, že? Čisté, zdravé a bílé zuby. Ultrazvukové vibrace jsou tak jemné, že dokážou proniknout do těch nejtěžších koutů našich zubů a dásní, kde se naše obyčejné kartáčky nemohou dostat.

Přínosy ultrasonického čištění zubů

Mohla bych mluvit o výhodách ultrasonického čištění zubů celý den! Ale vážně, když jsem začala tento nástroj používat, všimla jsem si dramatického zlepšení své ústní hygieny. Navíc to není jen můj pocit, potvrdil mi to i můj zubař. Nemluvě o Antonínovi, který se stal také fanouškem tohoto nástroje.

Ultrasonický kartáček loni šel s Eliškou dokonce trikovat. Ona obvykle odmítá kartáčkovat zuby, ale když se objevil tento hrdina, pela z radosti. Nejen, že budete mít čistší a zdravější zuby, ale také budete vědět, že děláte vše pro správnou ústní hygienu. To je přece skvělé, nemyslíte?

Jak správně používat ultrasonický čistič zubů

Při používání ultrasonického čističe zubů je několik věcí, které byste měli mít na paměti. Zaprvé, je opravdu důležité, aby byl čistič dobře nabitý. Bez správného nabití nebudou ultrazvukové vibrace fungovat tak efektivně.

Za druhé, používejte ho správně. Nechte ho dělat práci. Nejedná se o standardní kartáček, takže může být lákavé tlačit ho do zubů, ale to opravdu není potřeba. Ultrazvukové vibrace fungují, když kartáček držíte na zubech, ne když ho do nich tlačíte.

Rychlý tip: Ultrasonický čistič zubů a bělicí pasta

Pro ty z vás, kteří se zajímají o bělení zubů, je ultrasonický čistič přímo ideální volbou. Pokud jej zkombinujete s kvalitním zubním bělícím gelem, budete nadšeni. Nevím, jak vy, ale já mám ráda své zuby bílé, takže pro mě je to zásadní. A Antonínovi se také nesmírně líbí.

Když vidím jeho sametově bílý úsměv, připadám si jako v nějaké reklamě na zubní pastu. A co je na tom nejlepší? Pokud máte například citlivé zuby, ultrasonický čistič s bělícím gelem je mnohem jemnější než standardní bělicí metody.

Udržování ultrasonického čističe zubů

Jako s každým nástrojem, i s ultrasonickým čističem zubů je potřeba se o něj správně starat. Ale nebojte, není to nic složitého. Prodloužíte tím však životnost vašeho kartáčku. Já to dělám ráno po kartáčování zubů a je to pro mě nyní takový malý relax.

Jednoduše vyčistěte hlavici čističe pod tekoucí vodou a poté ji nechte volně vyschnout. Můžete také čas od času provést dezinfekci, aby zůstala hlavice čističe zubů co nejčistší. A to je to. Není to nic složitého, že?

Závěrečné myšlenky

Tak co myslíte? Je ultrasonický čistič zubů něco, co by se mohlo stát součástí vaší rutiny domácí zubní hygieny? Já už si bez něj nedokážu představit své ráno a večer. A věřte mi, když říkám, že Eliška dělá obrovský pokrok ve svých dovednostech v čištění zubů díky tomuto malému kouzelníku.

Je mi jasné, že změna návyků může být někdy těžká. Ale vděčíte to svým zdravým zubům. Udělal jsem to a můj úsměv je teď jasnější než kdykoli předtím. Tak proč tomu nedát šanci? A v případě, že máte děti jako je naše Eliška, ultrasonický čistič zubů může být skvělá motivace pro ně, aby se začaly víc zajímat o ústní hygienu.