Jak udržovat fazety na přední zuby v perfektním stavu

Jak udržovat fazety na přední zuby v perfektním stavu
  • 10 srp 2023
  • 0 Komentáře

Jak udržovat fazety na přední zuby v perfektním stavu

Možná jste již slyšeli o fazetách na zuby, je to skvělý způsob jak získat bělejší a rovnější úsměv. Ale jak je udržovat v perfektním stavu? To je otázka, kterou si jistě kladou mnozí z nás, včetně mě. Dnes se s vámi podělím o své tipy a triky, pro ty z vás, kteří mají fazety nebo o nich uvažují.

Pravidelné čištění

Můj první tip je zcela základní, ale věřte mi, je naprosto klíčový. Pravidelné čištění zubů je základem péče o fazety, stejně jako o naše přirozené zuby. Ale vzpomeňte si, že čištění zubů neznamená jen použití zubní pohanky a pasty. Doporučuji používat také zubní nit nebo mezizubní kartáčky, a to alespoň jednou denně. Pokud máte jakékoli pochybnosti o technice čištění, neváhejte se obrátit na svého zubního lékaře nebo na zubní hygienistku.

Týdenní kontrola

I když děláte vše pro to, abyste své fazety udržovali v perfektním stavu, je důležité si je pravidelně kontrolovat. Pokud si všimnete nějakých změn, ať už jde o změnu barvy nebo tvaru, měli byste se co nejdříve obrátit na svého zubaře. Čím dříve problém vyřešite, tím lépe pro vaše zuby a váš úsměv.

Jídlo a nápoje, které byste měli omezit

Některá jídla a nápoje se nejrůznějšími způsoby negativně odrážejí na zdraví našich zubů a to samé platí i pro fazety. Zkuste omezit konzumaci červeného vína, kávy, čaje a kolových nápojů, které mohou fazety zabarvit. Rovněž omezte konzumaci tuhých a křupavých potravin, které by mohly fazety poškodit.

Nezapomínejte na preventivní prohlídky

Pravidelné návštěvy u zubaře jsou také nezbytné. I když se o své fazety staráte doma co nejlépe, je důležité nezapomínat na preventivní prohlídky u zubaře. Ten vám poskytne odborný názor na stav vašich fazet a případně doporučí další postupy péče.

Respektujte své zuby

Možná se to zdá jako samozřejmé, ale mám pocit, že stojí za to to připomenout. Fazety na zuby nejsou nástroj, měli byste je tedy respektovat a nezatěžovat je nevhodnými činnostmi, jako je otevírání lahví nebo kousání tužek. Takové činnosti mohou fazety poškodit a zkrátit jejich životnost.

Zvolte správnou zubní pastu a kartáček

Poslední, ale nikoli nejméně důležitý bod je výběr zubní pasty a kartáčku. Fazety vyžadují jemnější přístup, proto doporučuji vybírat kartáčky s měkkými štětinami a pasty, které neobsahují agresivní bělící složky. Také doporučuji vybírat zubní pasty s fluoridem, který pomáhá posilovat zubní sklovinu a chránit ji před narušením.

Konečně, jak mám zvyk vždy dodávat, nezapomeňte se vlivem péče o fazety stále usmívat. Vždyť právě to je hlavním důvodem, proč jsme se pro ně rozhodli. Eliška, moje dcera, se stále diví, jak můžu strávit tolik času na záchodě před zrcadlem, ale víte, co? Se správnou péčí a údržbou se váš úsměv s fazetami může stát vaším nejlepším přítelem. Takže udělejte vše pro to, aby byl váš úsměv stále krásný a zdravý.

[p>S péčí,
Radka a pes Lupo