Jak snímací rovnátka mohou zlepšit vaši řeč

Jak snímací rovnátka mohou zlepšit vaši řeč
  • 13 srp 2023
  • 0 Komentáře

Jak rovnátka ovlivňují řeč

Tak si představte situaci. Jdete do ordinace ortodontie se zakřivenými zuby a vyslovováním 's' jako kačer Donald a odcházíte s rovnými zuby a jasnou výslovností. To je schopnost snímacích rovnátek. Snímací rovnátka mohou mít nesmírný dopad na zlepšení výslovnosti, pokud jsou správně používána.
Jasně, mohou být nepohodlné, ale kdo řekl, že cesta ke kráse a jasnější řeči je jednoduchá, že? Věřte mi, když vám řeknu, že výsledky stojí za to. Někdy je třeba trochu nepohodlí pro perfektní úsměv a jasné 's' bez hvízdání!

Důvody, proč rovnátka mohou zlepšit výslovnost

Rovnátka mohou zlepšit projev tím, že realign zuby. Jak to funguje? Pokud máte přehnaně těsné zuby nebo velmi široké mezery mezi nimi, může to ovlivnit vaši schopnost správně vyslovovat určitá slova nebo zvuky. Například pokud máte diastému, což je velká mezera mezi předními zuby, může to ovlivnit vaši schopnost správně vyslovovat zvuk "s". Rovnátka mohou pomoci tuto mezeru zúžit a výslovnost zvuku "s" zlepšit.
Ale pokud jste jako já, budete potřebovat více důkazů. Takže jsem se rozhodla vyzkoušet tuto teorii na sobě a mojí věrné feně Dorotce. Dorotka má velké problémy s výslovností, protože je pejsek, ale jak to říkám, je to vědecký experiment!

Jak rovnátka zlepšují řeč: vlastní zkušenost

Když jsem si začala nosit rovnátka, zjistila jsem, že mám problémy s vyslovováním určitých zvuků, které mi předtím nedělaly potíže. Bylo to trochu frustrující, ale ortodont mi ujistil, že je to normální a že to zlepší můj projev, až se na ně zvyknu. Trvalo mi to skoro tři měsíce, než jsem se s rovnátky cítila pohodlně, ale stálo to za to.
Dorotka na druhou stranu, stále bojuje s výslovností "woof". Ale, vážně, celý tento proces byl poučný a pokud máte problémy s výslovností a zvažujete rovnátka, rozhodně bych vám je doporučila.

Závěrečné tipy a triky pro řeč s rovnátky

Nakonec, zde jsou některé tipy a triky, které jsem zjistila během mých cest s rovnátky. První je, že si musíte pravidelně čistit zuby a rovnátka. Pokud se v nich hromadí jídlo, může to ovlivnit vaši schopnost jasně mluvit.
Ale co je nejdůležitější, zeptejte se svého ortodonta na jakékoliv problémy, které můžete mít. Zní to jako klišé, ale jsou tady, aby vám pomohli a mají spoustu užitečných rad. A pamatujte, že upřímně neexistuje nic takového jako hloupá otázka. Ok, možná kromě "Je možné, že si můj pes při hraní se zahradní hadicí načichá k vodě?" Chápete. Takže, milí čtenáři, nebojte se položit svému ortodontovi otázky a využijte příležitosti, které vám nese tento úžasný medicínský pokrok - rovnátka!