Jak se vypořádat s bolestí předních zubů během sportování.

Jak se vypořádat s bolestí předních zubů během sportování.
  • 10 srp 2023
  • 0 Komentáře

Můj osobní příběh bolesti zubů při sportování

Někdy se člověk setká s neobvyklými situacemi, kdy je v jednom momentu absolutně šťastný a pak se vše otočí o 180 stupňů. Jednou takovou situací byl pro mě den, kdy jsem poprvé začala bojovat s předním zubem, který začal být bolestivý při sportování. Přidáte-li k tomu fakt, že já jsem vášnivý sportovec a mám velmi nízkou bolestivou práh, uděláte si představu o tom, jak jsem se cítila. Abych vás ujistila, že to nebyla legrace.

Co způsobuje bolest zubů při sportu

Možná se ptáte, proč zuby bolí při sportu? To je velmi dobrá otázka. Tlak, který se během sportu vyvíjí na vašem těle, se promítá i na vaše zuby. Zvláště při některých sportech, například boxu, rugby, ale i při běhání, můžete pociťovat nepříjemný pocit. Ale to je jen jedna část toho, co se děje. Existuje také široká škála dalších potenciálních příčin, od bruxismu (stisknutí zubů) až po infekce zubních dásní. Tohle je svět, který jsem musela prozkoumat, abych našla řešení tohoto problému.

Odhalení pravé příčiny mé bolesti zubů při sportu

V mém případě začala moje cesta odhalením pravé příčiny mé zubní bolesti při sportu na návštěvě u zubaře, kde jsem zjistila, že trpím bruxismem. Byla jsem šokovaná, protože jsem o této podmínce nikdy neslyšela. Ale bylo mi vysvětleno, že se jedná o stav, kdy člověk během dne nebo v noci nevědomky stiskávu nebo skřípe zuby. Tento jev je často zesílený stresovými situacemi, což pro mě znamenalo běhání a fyzickou námahu. Musela jsem přijít na způsob, jak tento problém vyřešit, a tak začal můj cestu v boji proti bolesti zubů při sportu.

Přírodní léky proti zubní bolesti při sportu

Věřím v přírodní léky a snažím se využívat je, kdykoli je to možné. Takže moje první kroky vedly k hledání přírodních řešení. Našla jsem několik návrhů, které jsou k dispozici, od jídla bohatého na vitamíny a minerály, které podporují zdraví zubů a dásní, až po byliny a éterické oleje, které mají protizánětlivé a analgetické účinky. Nepřekvapí vás, když vám řeknu, že jsem vyzkoušela téměř všechno. A ano, tyto metody mi do jisté míry pomohly zmírnit bolest.

Profesionální léčba mého problému

Přestože přírodní léky měly určité účinky, bohužel mi neposkytovaly dlouhodobé řešení. Takže jsem se obrátila na profi - na můj tým zubních lékařů. Doporučili mi několik různých léčebných postupů, od ústních pryskyřic a protetických zařízení až po chirurgické zákroky. Po pečlivém posouzení jsem se rozhodla pro ústní pryskyřici, která by mi pomohla ochránit zuby při sportu a zároveň by mi pomohla zmírnit bruxismus.

Můj život po zavedení léčby

A jak se cítím teď, když jsem zavedla tuto léčbu? Musím říct, že je to obrovský rozdíl. Měla jsem pochybnosti, zda bude fungovat, ale jsem nadšená z výsledků. Už necítím bolest při běhu nebo jiné fyzické aktivitě. Moje zuby jsou nyní chráněny a necítím se už tak napjatá, protože vím, že se nemusím obávat náhlé bolesti. Rozhodně to bylo stojí za to.

Závěrečné myšlenky a rady

V průběhu této cesty jsem se naučila mnoho věcí. Nejdůležitější je, že pokud potýkáte s nějakým problémem, je důležité ho rychle vyřešit. Pokud cítíte nějakou bolest, je velmi důležité, abyste se nepokoušeli ignorovat její přítomnost nebo si myslet, že sama odejde. A co je nejdůležitější - je třeba uvědomit si, že každý je jiný a to, co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro druhého. Proto je nejlepší vyhledat odbornou pomoc a najít řešení, které bude nejlepší pro vaši situaci.