Jak se vyhnout běžným problémům se snímacími rovnátky

Jak se vyhnout běžným problémům se snímacími rovnátky
  • 10 srp 2023
  • 0 Komentáře

Výběr správných snímacích rovnátek

Možná bude překvapení pro některé z vás, že ne všechny snímací rovnátka jsou stejné. Jejich výběr má velký vliv na načasování léčby, komfort nošení a samozřejmě na kvalitu výsledků. Důležité je pečlivě si vybrat a vyhnout se rovnátkům nízké kvality nebo od nezkušených výrobců. Není to zrovna příběh z mého života, ale pamatuji si jednoho klienta, který si koupil levné rovnátka z internetu a nakonec skončil s problémy, které daleko převyšovaly cokoli, co by musel řešit s profesionálně vyrobenými rovnátky. Upřímně, plnohodnotná zkušenost s rovnátky je to, za co zaplatíte.

Jak správně nosit snímací rovnátka

Stejně jako štěně zvyklé na obojek nebo kočka na kočičí záchod (a věřte mi, můj pes Lupo mi dává dostatečnou přednášku o tom, jak se zvířata dokážou přizpůsobit novým věcem), je důležité, abyste se naučili správně nosit a používat svá rovnátka. Je to tvrdá pravda: účinnost snímacích rovnátek závisí na tom, jak je často a správně nosíte. Pokud je nosíte jen občas, mohou se vaše zuby vrátit zpět do původní polohy a zdá se, jako by celá terapie byla marná. Pokud je na druhou stranu nosíte příliš často a nepěstujete správnou ústní hygienu, můžete skončit s dentálními problémy včetně zubního kazu a zánětu dásní.

Údržba snímacích rovnátek

Řekněte si se mnou: čistá rovnátka jsou účinná rovnátka! Nebudu vás nudit příběhy o mých domácích mazlíčcích, ale když mluvíme o péči o zuby, je načase, abysme se zaměřili na čištění. Rovnátka mohou být skvělá, ale pokud je nečistíte správně, mohou se stát základem pro bakterie. A to samozřejmě nechceme! Chceme, aby naše ústa byla čistá a svěží, a to nejen pro naše zuby, ale i pro naše celkové zdraví. Až se budete příště podívat na svou kartáček na zuby, pomyslete na něj jako na kouzelný hůlku, která drží vaši ústní dutinu v bezpečí.

Řešení potíží se snímacími rovnátky

Když se potýkáte s nějakými potížemi se snímacími rovnátky, může to být velmi frustrující. Možná si vzpomenete, jak se Lupo poprvé pokusil zakousnout do svého nového hračkového kosti a jak to bylo pro něj obtížné. Až tak, že se to může stát skutečným traumatizujícím zážitkem. Ale nebojte se. Stejně jako Lupo s kostí, je důležité vytrvat a nevzdat se. Tady máme několik tipů, které vám mohou pomoci vyřešit některé z těchto běžných problémů, abyste se mohli vrátit ke komfortní léčbě a krásnému úsměvu.

A jak na technické problémy...

Může se to stát i těm nejlepší z nás. Rovnátka se někdy mohou pokazit, zlomit nebo poškodit. Ale nebojte se! Vyřešení technických problémů není tak náročné, jak by se mohlo zdát. Pomoci může také znalost toho, co dělat v případě, kdy dojde k těmto situacím. Jako když jednou Lupo poškrábal důležitý kus nábytku, měla jsem opravdu smůlu! Ale stejně jako já jsem se dokázala vyrovnat s tímto malým incidentem (ano, Lupo, znovu se omlouvám za ten křik - tohle ti vysvětlím později), i vy se dokážete vyrovnat s jakýmkoli malým incidentem, který se může stát s vašimi rovnátky.