Jak fazety mohou zlepšit vzhled křivých zubů

Jak fazety mohou zlepšit vzhled křivých zubů
  • 31 srp 2023
  • 0 Komentáře

Co jsou to fazety a jak fungují

Ok, takže co jsou to fazety vlastně? Fazety, také známé jako porcelánové pláště, jsou tenké kousky porcelánu používané ke zlepšení vzhledu našich zubů. Trochu jako make-up pro naše zuby, pokud chcete. Tyto malé porcelánové krásy se připevní přímo na přední stranu zubu, což umožňuje estetické úpravy jako změnu velikosti, tvaru, barvy a samozřejmě i vzhledu křivých zubů. Já jako matka dvou dětí, Lukáše a Ivy, vím, jak důležitý je zdravý úsměv. Pro ně jsem to vždy udělala prioritou.

Fazety versus rovnátka

Nyní se řada z vás možná ptá: "Terezo, proč bych si měla vybrat fazety před rovnátky, když jde o opravu křivých zubů?" To je opravdu dobrá otázka a já vám řeknu proč. Zatímco rovnátka mohou být efektivní při léčení křivých zubů, také mohou být hodně nepříjemné a trvat roky. Fazety naproti tomu poskytují okamžité výsledky a mohou být také užitečné pro ty, kteří mají problémy se skvrnami na zubech nebo chybějícími zuby. Navíc kostým rovnátek není úplně módní doplněk, pokud víte, co tím myslím.

Jak se aplikují fazety

Zajímalo by vás pravděpodobně, jak se tato malá zázračná zařízení aplikují na zuby. No, já vám to povím. Podobně jako při nanášení make-upu, proces zakládá na přípravě. Zubař musí nejprve vytvořit prostor pro fzetu tím, že odstraní malé množství skloviny z přední strany zubu. Poté zubař vezme otisk vašeho zubu, aby mohl vytvořit fazetu, která je pro vás dokonalým fit. Jakmile je fazeta připravena, je pevně připevněna na zub pomocí zvláštní směsi cementu. Voilà! Máte úsměv jako z filmů.

Proč byste měli zvolit fazety

Jistě existuje mnoho možností, jak zlepšit svůj úsměv, tak proč byste měli zvolit fazety? No, kromě toho, že vám poskytnou okamžité výsledky a jsou méně nepříjemné než rovnátka, fazety také vypadají naprosto přirozeně. Poté, co je máte, většina lidí nebude schopna říct, že máte něco na zubech. Navíc, pokud vás trápí skvrny nebo poškození zubů, fazety je mohou také zakrýt a poskytnout vám bílejší a zářivější úsměv.

Moje vlastní zkušenost s fazetami

Když jsem se rozhodla pro fazety, byla jsem nervózní. Koneckonců, šlo o můj úsměv, který vidí každý, kdo se na mě podívá. Ale po první aplikaci jsem byla překvapená. Nejen, že výsledky byly okamžité, ale také jsem mohla vidět velký rozdíl. Můj úsměv vypadal lepší a cítila jsem se sebejistější. Bylo mi řečeno, že proces aplikace fazet je nepříjemný, ale já to tak nevnímala. Byla jsem spokojená s výsledkem, a kdybych se měla rozhodnout znovu, bez váhání bych zvolila fazety.

Typy fazet a jejich ceny

Jak jsem už zmínila, fazety jsou skvělým způsobem, jak zlepšit vzhled vašeho úsměvu. To, co leckoho může odrazovat, jsou ale ceny. Podle velikosti, tvaru a materiálu fazet se ceny mohou velmi lišit. Existují fazety z porcelánu a kompozitní fazety. To druhé je obecně levnější, ale nemusí tak dobře vypadat nebo vydržet tak dlouho jako ty porcelánové. Ale na druhou stranu, pokud hledáte rychlé a ekonomické řešení, kompozitní fazety by mohly být tou pravou volbou pro vás.

Údržba fazet

A teď šťavnatá část - jak se o tyto krásy starat? Musíte si uvědomit, že ačkoli fazety mohou vylepšit vzhled vašich zubů, stále potřebují stejnou péči jako vaši skuteční zuby. To znamená, že si budete muset pravidelně čistit zuby, používat zubní nit a chodit na pravidelné kontroly ke zubaři. Pokud se budete řídit těmito pokyny, vaše fazety vydrží řadu let a budete mít možnost se pyšnit dokonalým úsměvem.