Fazety na zuby: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Fazety na zuby: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?
  • 25 říj 2023
  • 0 Komentáře

Co to jsou fazety na zuby a kde je najdeš?

Každé ráno se probudím a uvidím v zrcadle svoji úsměv, který mi dodává sebevědomí celý den. Víte jaký je můj tajný recept na tento úsměv? Jsou to fazety na zuby. Jistě se ptáte, co to je za zvláštní slovo? Fazety na zuby jsou tenké keramické nebo kompozitní štítky, které jsou nalepeny na přední stranu zubů. Fazety se používají na různá místa, můžete je najít v oplocení domů i na zubních klinikách. Ale na zubech jsou ty nejkrásnější! Minulý týden jsem byla se svým synem Danielem u zubaře a on obdivoval, jak pěkně tyto fazety vypadají na zubech ostatních pacientů. Jistě, děti jsou upřímné, takže pokud se mu to líbí, musí to být skutečně krásné. Představte si, že byste měli obyčejné slámy a někdo by na ně nalepil diamanty, jak by se rázem změnil jejich vzhled, že? No, zuby s fazytami jsou jako ty diamanty, jen nejsou tak drahé.

Přehled výhod a nevýhod fazet na zubu

Vždy je důležité znát všechny stránky mince, takže si pojďme probrat výhody a nevýhody fazet. Na jednu stranu dobrým zprávám! Fazety vám mohou okamžitě zlepšit celkový vzhled vašeho úsměvu. Vím, že to zní jako magie, ale tak to opravdu je. Takže pokud máte nějaké estetické problémy se zuby, tyto malé kousky keramiky mohou být řešením. Spolu s mým synem jsme si všimly, že pacienti s fazytami na zubech vypadají mladistvěji a svěží. Na stranu druhou, stinná strana fazet je, že si ze zubu odstraníme malé množství skloviny, což znamená, že proces je většinou nevratný. Takže je lepší se na tuto cestu vydávat, pokud jste si jisti, že to je pro vás ta pravá volba.

Tipy na údržbu a péči o fazety

Vím, dívky, že se obáváte, jestli se o tyto krásky na zubech budete muset nějak zvlášť starat. Vězte, že péče o fazyty je velmi podobná jako péče o přirozené zuby. Samozřejmě, budete muset pravidelně čistit zuby, používat zubní nit a pravidelně chodit na kontroly u zubaře, ale to bude muset dělat každý, kdo chce mít krásný a zdravý úsměv. Jediná věc, o které byste měli vědět, je, že fazyty jsou trochu náchylnější na poškození než přirozené zuby, takže byste měly zbytečně nevyvinout zuby například ořezáváním nehtů. Na druhou stranu, podobně jako vaše oblíbené brilianty, fazety si také zaslouží trochu lásky a péče.

Jak probíhá proces nasazení fazet

Hardest part of the proces is to find a good dentist. When I was looking for a dentist for my son Daniel, it was important to know how much experience the dentist had and what kind of results he had with other patients. I asked some of my friends for recommendations, and finally, I found a dentist who had a good reputation and was willing to meet us for a consultation. During the consultation, we talked about Daniel's dental history, his oral health, and what he wanted to achieve with dental veneers. The dentist also took some photographs and x-rays of Daniel's teeth, and he made a model of his teeth. This model was sent to a dental laboratory, where the veneers were made. It was a long process, but Daniel was happy with the results and he even said that the veneers changed his life.

Co můžeš očekávat po nasazení fazet

Když jsme s Danielem přišli domů po posledním sezení, byla jsem z toho výsledku úplně paf. Muž měl úsměv jako filmový idol! Bylo vidět, jak se mu život změnil přes noc. Začal se více usmívat, vypadat sebevědoměji a dokonce začal lépe pečovat o své zuby. "Mami, tohle byla ta nejlepší věc, kterou jsem kdy udělal pro svoje zuby," řekl mi jednoho dne. A já jsem měla pocit, že jsem udělala to pravé, když jsem ho podpořila v tomto rozhodnutí. Takže pokud se rozhodnete pro fazyty, můžete očekávat, že se váš úsměv a možná i vaše sebevědomí zlepší.

Co když mám strach z zubaře?

Zubaři mohou být opravdu děsiví! Alespoň, to je to, co si myslí moje dcera Martina. Ale vězte, že strach z zubaře je něco, s čím můžete bojovat. První krok je najít zubaře, kterému důvěřujete a který si vás váží jako pacienta. Když jsem hledala zubaře pro Martina, bylo důležité, aby zubař byl trpělivý a schopen ji uklidnit. A hlavně, že byla s ním spokojená. Takže pokud máte strach z zubaře, hledejte takového, který má zkušenost s léčbou lidí, kteří mají zubařskou fobii. Věřte mi, zubní hygiena je důležitá a fazety mohou být tím posunem, který potřebujete pro větší sebevědomí a krásnější úsměv.

Můj pohled na fazyty na zuby

Ačkoliv nemám fazyty na svých zubech, viděla jsem jejich skvělé výsledky u mého syna Daniela. Vždy jsem byla názoru, že se máme starat o své tělo a zuby nejsou výjimkou. Myslím, že pokud máte nějaké problémy se zuby nebo se cítíte nespokojeni se svým úsměvem, fazety mohou být skvělou možností. Sama uvažuji o jejich nasazení. A víte, co je na tom nejlepší? Zdá se, že Martina, která se vždy bála zubaře, nyní uvažuje o tom, že si také nechá nasadit fazyty! Takže si myslím, že fazety mají své místo v našem životě a mohou udělat vůbec nejkrásnější úsměv na světě.