Fazety na křivé zuby: Co očekávat po zákroku

Fazety na křivé zuby: Co očekávat po zákroku
  • 13 říj 2023
  • 0 Komentáře

Úvod do světa fazet na křivé zuby

Opravdu, kdo by nechtěl mít dokonalý úsměv? Ano, mám na mysli ty dokonale rovné a bílé zuby, kterými se tak rádi chlubí naše oblíbené celebrity. Ale co udělat, když jsme se zrodili s méně než perfektními zuby? Ano, mám na mysli křivé zuby. A tak tu máme řešení pro všechny ty, kteří touží po světově úrovni ve svém úsměvu, a jmenuje se to fazety na křivé zuby! Já jsem to šla vyzkoušet na vlastní pokožku a ráda se o můj zážitek podělím s vámi.

Fazety jsou úzce spojeny s kosmetickým zubařstvím a daly tisícům lidí po celém světě důvod k úsměvu. Ale co vlastně můžeme očekávat po zákroku? Jak fungují? Jaké jsou výhody a možné nevýhody? O tom všem se dozvíte více v příštích odstavcích!

Podrobný průběh zákroku fazet na křivé zuby

Fazety jsou ultra tenké skořepiny vyrobené z porcelánu nebo kompozitu, které jsou naneseny na přední stranu zubů za účelem vylepšení jejich vzhledu. A jaký je proces? Připravte se, je to trochu technické, ale snažila jsem se to učinit co nejprostějším!

Základem jsou dvě návštěvy u zubaře. Při první návštěvě doktor vybrousí přední stranu zubu, aby udělal místo pro novou skořepinu. Poté se odebere malý otisk zubu a na základě toho se vytvoří fazeta, která na zub dokonale padne. Může to trvat několik týdnů, než bude fazeta hotová, a za tu dobu budete nosit provizorní fazety.

Druhá návštěva je pak věnovaná samotnému nanesení fazet. To se děje prostřednictvím speciálního lepidla a následného ztvrdnutí pod speciální ultrafialovou lampou. A voilà! Máte nový a vylepšený úsměv!

Výhody a benefity fazet na křivé zuby

Jakub mi připomněl jednu zásadní věc předtím, než jsem se rozhodla pro fazety. Podobně jako s jakýmkoliv jiným kosmetickým zákrokem, je důležité uvědomit si, co očekáváte od výsledku. Fazety mohou vylepšit vzhled vašich zubů téměř okamžitě, ale je to stále závazek, který byste měli vzít vážně.

Fazety jsou skvělou volbou pro rychlé a efektivní řešení estetických problémů s vašimi zuby. Zlepšují barvu, tvar, velikost a zarovnanost vašich zubů a navíc odolávají skvrnám lépe než vaše přirozené zuby. Nejlepší na tom je, že proces je relativně nenáročný a zcela bezbolestný.

Možné nevýhody a úskalí fazet na křivé zuby

Ovšem fazety nejsou pro všechny. Existují určitá úskalí, která byste měli vzít v potaz. Jednou z nich je skutečnost, že tento proces je nevratný. Jakmile je zub vybroušený, nelze to vrátit zpět. Takže pokud se rozhodnete pro fazety, budete je pravděpodobně nosit po zbytek života.

Fazety také mohou být nákladné. I když jsou stále levnější než jiné možnosti, jako jsou korunky nebo mosty, stále mohou stát několik tisíc korun za zub. Navíc ne všechny pojišťovny je pokryjí, takže bude dobré se o tom informovat.

Důležité tipy pro péči o zuby s fazetami

Péče o zuby s fazetami je nesmírně důležitá. Potřebujete se starat o své zuby stejně, jako byste měli vlastní. To znamená pravidelné čištění zubů, používání zubního nitra a ústní vody a pravidelné návštěvy u zubaře. Pokud se o své zuby s fazetami pečlivě staráte, mohou vydržet až 15 let nebo déle.

Co se týče stravování, je lepší se vyhnout tvrdým, křupavým jídlům, které by mohly fazety poškodit. A jak mi Jakub připomněl, neměla bych používat zuby jako nástroj, takže otevírání lahví zubama je rozhodně tabu.

Můj osobní zážitek s fazetami

Vždy jsem toužila mít dokonalý úsměv, ale moje genetická výbava mi nebyla příliš přívětivá v této oblasti. A tak přišly fazety jako skvělé řešení! A jaké bylo mé překvapení, když se můj úsměv zásadně změnil již po několika týdnech.

Nejlepší na tom bylo, že celý proces byl bezbolestný a docela rychlý. Čekala jsem mnohem horší zážitek, ale byl to jen další návštěva u zubaře. A nezapomeňme na konečný výsledek. Můj úsměv je teď dokonalý a já se nemůžu dočkat, až ho ukážu světu!

Pokud máte šanci zkusit fazety, myslím, že stojí za to. Ale pamatujte na to, že to je závazek a péče o zuby s fazetami je velmi důležitá. Jsem nadšená z výsledku, ale vím, že to vyžaduje úsilí udržet je v nejlepším stavu. Ale to je asi s každou skvělou věcí, ne?

V našem domě na nás nyní čekají naše malá zvířátka, králík Bobina a papoušek Jarda, který je na nový úsměv evidentně zvědavý jako vždy. Jak říká moje maminka, úsměv je to nejlepší oblečení, které můžete nosit, a já se svými fazetami se teď cítím jako v sále na Oscarové ceremonii!