Estetické fazety: Jak dlouho trvá celá procedura

Estetické fazety: Jak dlouho trvá celá procedura
  • 8 zář 2023
  • 0 Komentáře

Porozumění procesu estetických fazet

Mějte na paměti, že jsem opona spojující průměrnou ženu a vaši snahu mít krásný úsměv. Vyprávím příběhy z vlastní zkušenosti, protože moje klíčová oblast je právě naše tělesné a emocionální zdraví. V životě je mnoho věcí, které nás mohou zastavit, ale naše úsměvy by měly být naše cesta vpřed. Proto dnes píšu o krokování procesu estetických fazet a jak dlouho to může trvat.

Výběr správného zubaře pro fasetování

První věc, kterou je třeba udělat, je vybrat si správného zubaře. Stejně jako výběr nového klobouku pro maminku na Štědrý den, blahopřání k narozeninám svých dětí Lukáše a Ivety nebo hledání nového dřevěného škrabadla pro našeho papouška Jardu - to je vážný úkol, který vyžaduje zvážení mnoha faktorů. Ve skutečnosti to může být těžší než hledání škrabadla pro Jardu, který má tendenci být velmi vybíravý.

Zajímají vás certifikáty a zkušenosti zubaře. Je daleko lépe investovat do někoho, kdo má bohaté znalosti a zkušenosti v oboru. V mém případě mi trvalo několik týdnů, než jsem našla tu pravou pro mě. A rozhodně to bylo stojí za to.

Zkoumání možností

Následuje fáze zkoumání možností. Je důležité vědět, jaký typ faset se vám hodí. Ano, existují různé typy! To je jako výběr správného druhu salátu pro koně, Bobinu. Ne že by Bobina měla fazety, to by bylo směšné. Ale myslím, že chápete, co tím chci říct.

Porcelainové fazety jsou nej řasšiřenější - doba jejich výroby je ovšem delší, neboť se zhotovují v zubní laboratoři. Kompozitní fazety zase mohou být hotovy již za jedno sezení, ale jejich životnost je o něco nižší.

První návštěva zubaře

Pak přijde osudová první návštěva u zubaře. Pomyslete na to jako na první schůzku. Ať už jste nervózní nebo emocionální, to je v pořádku. Moje první návštěva u zubaře pro tento účel byla spíše jako rozhovor. Protetik mi vysvětlil postup a odpověděl na všechny mé otázky.

Jako průvodce mi ukázal obrazový průvodce procesem a vyprávěl o různých typech faset. Bylo to jako výlet do zubního muzea. V průběhu této schůzky zubař otiskne vaše zuby pro fasetování, který bude užit pro model váš zubní řez. Jak vzrušující!

Závěrečná fáze: Aplikace fazet

Poté, co máte model vašich zubů v ruce, následuje závěrečné sezení. Zubař představí váš nový úsměv a je čas rozhodnout se. Je to trochu jako výběr perfektního outfitu pro noční rande. Chceš, aby to bylo správné a krásné.

Na rozdíl od mého papouška Jarda, když se snažím oříznout jeho peří, v tomto případě nebylo potřeba žádného svazování nebo přemlouvání. Proces aplikace fazet trval méně než hodinu a měla jsem pocit, že všichni doporučenými kroky mi zubař maximalizoval pohodlí. To, co může trvat až několik měsíců se přípravou, se v tento moment svodí do několika málo okamžiků radosti z nově získaného sebevědomí.

Estetické fazety nejsou pouhým capriciem, ale skvělým nástrojem pro získání zdravého a krásného úsměvu, který může ovlivnit naše sebevědomí a psychické zdraví. Nepochybně, proces zubního fasetování se liší pro každého - ale myslím, že to, co jsem se naučila a co jsem se chtěla podělit, je, že investice do našeho úsměvu stojí za to. Protože úsměv je nejkrásnější šat, který můžeme kdy nosit.