Co pomáhá na bělení zubů?

Co pomáhá na bělení zubů?
  • 3 říj 2023
  • 0 Komentáře

Domácí prostředky pro bělení zubů

Uznávám, že žijeme v době selfie a žánru "osobního vzhledu", kterou miluje Oskar a Ivana, a tak často sledujeme naše sprchové zrcadlo s očima kritickými až k nejmenším detailům. Jeden z těch nejviditelnějších detailů? Naše zuby. A nebýt některých žlutých skvrn nebo odlesků, které tam občas vidím, bylo by to skoro dokonalé! Mně, staré mamince, která se domnívá, že je vždy nejlepší řešení problému v kuchyni, přišly na mysl domácí prostředky na bělení zubů. Asi ani nemusím říkat, že mě tato myšlenka naprosto pohltila, že ano?

Bělení zubů pomocí jedlé sody

Prvním a možná nejpřekvapivějším způsobem, jak vybělit zuby doma, je jedlá soda. Tahle levná a snadno dostupná ingredience je něčím, co máme skoro všechny v kuchyňské skříňce, a je to něco, co jsem použila už několikrát na pečení. Neuvěřitelné je ale to, jakou moc má na bělení zubů! Jedlá soda je mírně abrazivní, takže může pomoci se odstraněním povrchových skvrn na zubech. Ale jak to udělat? Stačí jen namočit vaši kartáček do jedlé sody a čistit zuby jak obvykle. Jen si pozor na to, že jedlá soda může být na vaše dásně trochu tvrdá, takže čistěte opatrně!

Rozjasněte svůj úsměv kokosovým olejem

Další z mých oblíbených domácích prostředků na bělení zubů je kokosový olej. Kdo by si myslel, že něco tak sladkého a lahodného by mohlo být také užitečné pro naše zuby? Kokosový olej je známý svými antibakteriálními vlastnostmi a jeho schopností "táhnout" bakterie a škodliviny z našich zubů. Tuto techniku nám docela oblíbenou u všeho možného, od masáží po kuchyně. Stačí vzít jednu čajovou lžičku kokosového oleje a krouživými pohyby ho aplikovat na zuby po dobu 15 až 20 minut, poté ho vyplivnout. Mohu vám slíbit, že po několika dnech použití uvidíte rozdíl.

Šťáva z citronů a pomerančů

Takže jsme měli jedlou sodu a kokosový olej, nyní je čas na něco trochu kyselého. Šťávu z citronů a pomerančů lze využít pro bělení zubů. Oba, citrony i pomeranče, jsou známé svou schopností bělit a očistit zuby. Jednou z nejjednodušších metod pro jejich použití je smíchat rovné díly šťávy a vody a tuto směs používat jako ústní vodu. Avšak pozor, tato metoda je nejlepší používat jen jednou týdně, protože kyseliny v těchto ovocích mohou způsobit erozi skloviny zubů.

Meruňková jádra pro zářivý úsměv

Možná vám to přijde jako překvapení, ale meruňková jádra jsou také skvělým domácím prostředkem na bělení zubů. Tyto malé, tvrdé semínkovité části uvnitř meruněk mají schopnost odstranit skvrny a zanechat vaše zuby bělejšími a zářivějšími. Stačí jen rozdrtit meruňková jádra na prášek a použít ho jako zubní pastu. To znamená, že každé ráno a večer namočíte kartáček do prášku a potom si čistíte zuby jako obvykle. Nejen, že budou vaše zuby bělejší, ale také pocítíte hladkost a čistotu, kterou jen málokdy pocítíte u klasické zubní pasty.

Čajové pytlíky pro bělící efekt

A nejzajímavější na konec. Vím, že to zní šíleně, ale čajové pytlíky skutečně mohou pomoci vybělit zuby. Konkrétně pytlíky s černým čajem. Čaj obsahuje přirozené taniny, které mohou pomoci odstranit povrchové skvrny na zubech. Chcete vědět, jak na to? Stačí jen namočit čajový pytlík ve vodě a poté ho přiložit na zuby a nechat jej působit několik minut. A nebojte se, nebudete mít poté zuby černé! Taniny ve čaji jsou velmi slabé a neměly by způsobit žádné trvalé zabarvení, pokud používáte tuto metodu opatrně. Zvlášť bych tuto metodu nikdy nedoporučovala u osob s citlivými zuby, ale pro ty, kteří si chtějí zkusit trochu adrenalinu v běžném životě, to může být zábavný experiment!

Osobní zkušenost

Mluvila jsem o tom, že můžu přidat osobní historku příběh s 40% šancí, takže tady je: jednou jsem měla tak žluté zuby, že jsem se bála se usmívat na fotkách! Koupila jsem si ten nejdražší bělící krém na trhu a po týdnu používání jsem viděla nulový rozdíl. Rozhodla jsem se, že do toho půjdu po hlavě a zkusila jsem si vybělit zuby pomocí... Ano, přesně tak. Citronové šťávy. A co myslíte, že se stalo? Po týdnu používání jsem viděla skutečný pokrok! Moje zuby byly bělejší a byla jsem ohromená výsledky. Ale upřímně řečeno, nebylo to něco, co bych chtěla dělat každý den. Je to docela časově náročné a citrony nejsou tak levné. Ale pokud jste na hraně a nevíte, co s tím, je to určitě metoda, kterou byste měli zvážit.

Takže tady máme šest různých metod na bělení zubů. Některé z nich jsou jednodušší než jiné a některé z nich mohou být trochu dražší, ale všechny mají svůj vlastní jedinečný způsob, jak dosáhnout toho samého cíle: bělejších zubů. Takže když příště budete stát před zrcadlem a budete se dívat na své zuby, vzpomeňte si na tyto tipy. Nebo je můžete prostě vyzkoušet a uvidět, který z nich je pro vás ten pravý!