Co musíte vědět před zahájením léčby s neviditelnými rovnátky

Co musíte vědět před zahájením léčby s neviditelnými rovnátky
  • 7 lis 2023
  • 0 Komentáře

Proč věnovat pozornost neviditelným rovnátkům?

V posledních letech se staly neviditelné rovnátka populárním řešením pro ty z nás, kteří se chtějí zbavit nepravidelných zubů, ale nechtějí nosit tradiční kovová rovnátka. Potřebuju jen říct, že mám osobní zkušenost s tímto typem léčby, a musím říct, že to byla úplně super zkušenost. Ale ani já jsem nebyla na začátku léčby provizně informována. Tady proto sdílím svoji moudrost s vámi!

Co jsou to neviditelné rovnátka?

Nejdříve bychom měli vysvětlit, co to vlastně neviditelné rovnátka jsou. Jsou to průhledné plastové kryty, které se nasazují na zuby a postupně je rovnají. Každá sada krytů je přizpůsobena tak, aby se zuby o kousek posunuly až do jejich konečné pozice. Kryty se mění každé dva týdny. Jak jednoduché, že? Ale nenechte se oklamat. I když to může znít jednoduše, proces potřebuje určité závazky a péči.

Procvičování disciplíny s neviditelnými rovnátky

První věcí, kterou musíte vědět, je, že neviditelné rovnátka vyžadují neuvěřitelnou disciplínu. Musíte je nosit minimálně 22 hodin denně. To znamená, že je můžete sundat pouze při jídle a pití - a ano, to zahrnuje i kávu a víno! Jakmile skončíte s jídlem, musíte si zuby vyčistit a rovnátka si znovu nasadit. Může to být občas náročné, ale věřte mi, odměna za to stojí.

Údržba neviditelných rovnátek

Stejně důležitá jako disciplína je také údržba vašich rovnátek. Každý den je musíte důkladně čistit. Pokud to neděláte, hrozí vám riziko, že se na rovnátkách usadí bakterie nebo se vyvinou skvrny. Naštěstí je čištění snadné – stačí teplá voda a mýdlo. Takže ano, je to další úkol, který musíte přidat do svého denního režimu, ale já jsem se rychle přizpůsobila. A navíc to pro mé zuby znamenalo jen to nejlepší.

Vybírání správného poskytovatele

Velmi důležité je také vybrat si správného poskytovatele neviditelných rovnátek. Existuje řada různých společností, které nabízejí tuto službu, takže si dejte dostatek času na výzkum než se rozhodnete. Důležitou roli hraje také zkušenost a odbornost lékaře. Osobně jsem se nakonec rozhodla pro renomovanou kliniku v Praze a jsem velmi spokojená se svou volbou.

Kolik to stojí?

Možná si myslíte, že tohle je ten bod, kdy začne být můj článek trochu nepříjemný, ale nemusíte se bát. Neviditelné rovnátka nejsou levná, to je pravda, ale jsou to investice do vašeho zdraví a sebevědomí. Ceny se liší v závislosti na poskytovateli a na komplexnosti vašeho případu. Ale určitě si najděte čas a zjistěte si, které možnosti financování jsou vám k dispozici.

Co očekávat po ukončení léčby

Nakonec bych vám chtěla říct, co můžete očekávat po ukončení vaší léčby. Pravděpodobně vás nebude překvapit, že budete mít rovné zuby, že? Ale jsem si jistá, že budete překvapeni tím, jak rychle k tomu dojde! Po ukončení léčby budete muset nosit retainer– průhledný kryt, který udržuje zuby na místě, aby se nevrátily do své původní polohy. Ale stojí to za to, věřte mi. Já jsem konečně spokojená se svým úsměvem a cítím se samozřejmější, když se na lidi usmívám, což je pro mě velký krok.

Ve zkratce, pokud jste přemýšleli o neviditelných rovnátkách, ale nebyli jste si jisti, zda je to pro vás to pravé, doufám, že vám tento článek pomůže se rozhodnout. Vždy si pamatujte, že vaše zdraví a pohoda jsou to nejdůležitější. A já jsem tady vždy pro vás, když budete potřebovat radu. Takže se nebojte se zeptat!