Co dělat po broušení zubů

Co dělat po broušení zubů
  • 23 srp 2023
  • 0 Komentáře

Ranni rituály po broušení zubů

Ranní příprava na nový den je něco, co většina z nás bere jako samozřejmost. Čistíme zuby, obličej, prostě se hodně věnujeme péči o tělo a duši. Měníme návrhy oblečení pětkrát. Zvláštní pozornost v koupelně věnujeme svým zubům. Správný ústní režim je důležitý, ale co dělat po broušení zubů je nakonec stejně zásadní. Ranní rituál čištění zubů může být poměrně melodramatický - vždyť jsou to první milisekundy dne, které určují, jak se cítíme.

Hudba je lepší než ticho

Čištění zubů se často odehrává v tichu koupelny. Ale co když se do tohoto ticha vloží hudba! Koneckonců, není ničím zvláštním propojit péči o zdraví zubů s dobrým rytmem. Může to být klidná a relaxační hudba, která vás chytne uprostřed jógového strečinku, nebo něco energičtějšího, jako je big band nebo rock. Hudbu si vybírejte podle nálady. Hudba nám může pomoci připravit se na den, ulevit od stresu a nervozity, a dokonce i zlepšit naši náladu. Nebude to šťastnejší začátek dne?

Voda je život

Po broušení zubů si ráda dopřávám sklenici vody. Nejenže je voda zdravá a nezbytná pro naše tělo, ale také nás zklidňuje a dodává energii. Je to jako malý trénink pro naše tělo. Je to skvělý způsob, jak se probudit a nastartovat den.

Ranní meditace

Po broušení zubů se často rozhoduji pro krátkou meditaci. Nevím, jestli je to tím, že jsem se cítila relaxovanější nebo proto, že jsem byla otevřenější, ale meditace mě přivedla k prozkoumání svého nitra. Meditace mi umožňuje skutečně si užít svůj den a nabízí mi nový pohled na všechno, co mě obklopuje. Je mi ctí mít možnost začít svůj den takovým způsobem.

Hluboké dechové cvičení

Broušení zubů trvá přibližně dvě minuty, což je dokonalý časový rámec pro několik hlubokých nádechů a výdechů. Toto jednoduché cvičení pomáhá uklidnit mysl, napomáhá koncentraci a pomáhá tělu přirozeně se probudit. Vyzkoušejte to a uvidíte rozdíl.

Ranní jógové cvičení

Po broušení zubů ráda provádím několik jógových cvičení. Nejenže mi pomáhají připravit na výzvy dne, ale také mi pomáhají uvědomit si své tělo. Je to skvělý způsob, jak získat energii a zároveň zůstat klidný a vyrovnaný. Někdy to může být jen pár minut, jindy to může být déle - záleží na tom, jak se cítíte. To je krása jógy.

Připravení na nový den

Poslední krok v mé ranní rutině je prostě se připravit na nový den. Mám na mysli vše, co potřebujete k tomu, abyste se cítili připraveni: oblečení, jídlo, cvičení, práce, dokonce i nějakou tu chvilku pro sebe. Je důležité začít den tím nejlepším způsobem, jakým můžete, a já věřím, že po broušení zubů lze tento proces začít se vším, co jsem popsala výše. Takže, na co čekáte? Začněte svůj den správně!